Ogrody Barw
60-115 Poznań
ul. Kopanina 28-32
tel. +48 666 344 707
biuro@ogrodybarw.pl

Zakładanie trawników – Poznań

zakladanie_trawnikow_21minTrawnik to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów każdego ogrodu. Bez zielonej murawy trudno sobie wyobrazić profesjonalną i zadbaną przestrzeń. Zaplanowanie i odpowiednie ułożenie trawnika to nie lada wyzwanie, a szczególną trudność przysparza zakładanie trawników na posesjach zlokalizowanych na nierównych powierzchniach lub na zboczach wzniesień.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ogrodniczej oferujemy kompleksowe zakładanie trawników. Obszarem naszej działalności jest nie tylko miasto Poznań, ale cała Wielkopolska. Na życzenie Klienta montujemy automatyczne systemy nawadniania i rozkładamy trwałe, bezpieczne siatki przeciw kretom. Nasze usługi obejmują zarówno zakładanie nowych trawników, jak również pielęgnację już istniejących muraw. Powierzone zadania wykonujemy starannie i profesjonalnie, tak aby trawniki zachwycały wyjątkowymi walorami estetycznymi przez długie lata.

Zakładanie trawników z siewu oraz z rolki

Zakładanie trawnika od podstaw stanowi najlepszy sposób na posiadanie pięknej, bujnej i soczyście zielonej murawy w ogrodzie. Pomimo tego, iż wydaje się to zabieg stosunkowo prosty, to w rzeczywistości najdrobniejsze błędy mogą skutkować marnym wyglądem trawy. Dlatego decydując się na zakładanie trawników, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy uzupełnią brakującą ilość gleby, usuną chwasty, a także zadbają o odpowiednie nawożenie.

Założenie murawy może odbywać się z siewu bądź z rolki, w zależności od indywidualnych preferencji i oczekiwań Klienta. Trawniki z siewu są nieco tańsze, natomiast te z rolki umożliwiają uzyskanie natychmiastowego efektu (doskonale sprawdzają się zwłaszcza, gdy zależy nam, by trawa była gotowa w określonym czasie, na przykład na ważną uroczystość rodzinną). Niezależnie od wyboru metody, przy zakładaniu trawników zawsze koncentrujemy się na jak najlepszym przygotowaniu gleby, podpowiadając optymalne rozwiązania na danym obszarze i wskazując odpowiedni sposób uprawiania gleby.

Jak przebiega proces zakładania trawnika?

Na proces zakładania trawników składa się wiele skomplikowanych czynności, które przez wiele lat działalności na rynku udało nam się opracować do perfekcji. Aby uzyskać idealną murawę, należy nie tylko zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, ale także umiejętnie dobrać mieszanki trawnikowe, które różnią się od siebie wymaganiami glebowymi, podatnością na choroby czy siłą wzrostu. W zależności od jakości gleby, przed wysiewem możemy przeprowadzić pierwsze nawożenie, wykorzystując do tego celu wysokiej klasy nawozy, które uwalniają składniki pokarmowe dopiero po upływie kilku tygodni (zbyt szybko działające nawozy mogą uszkodzić młode siewki roślin). Trawę zawsze wysiewamy równomiernie na przygotowany wcześniej teren, profesjonalnym siewnikiem. Na podłoża sportowe wybieramy rośliny odporne na przydeptywanie, natomiast na obszary mało użytkowane możemy wysiać trawę gazonową.

Zakładanie trawników jest usługą, którą realizujemy na obszarze całego miasta Poznań i okolic. Podejmujemy się tworzenia muraw zarówno dla Klientów prywatnych, jak również firmowych i instytucjonalnych.